Аналитика

Цифровая фотограмметрия, картография и землеустройство
Текущее время: 19 мар 2024 13:50

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 09 июл 2015 14:39 
Администратор
Администратор

Зарегистрирован:
28 авг 2004 17:19
Сообщения: 1009
Использование Digitals в геодезии, картографии и землеустройстве

Он-лайн версия http://vinmap.net/book

PDF http://geosystema.net/digitals/book/digitals-book.pdf

_________________
Команда разработчиков Digitals
(наш skype, e-mail и телефон находятся в меню Помощь|О программе)
Новичкам сюда | Новые возможности программы | Купить Digitals | Страница в Facebook


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 09 июл 2015 22:16 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
05 апр 2012 10:20
Сообщения: 796
Откуда: Львівська область
Велике спасибі Дімі. Давно пора було зробити подібний довідник. Бо програма дуже складна і часто не дуже інтуїтивно зрозуміла. Звичайно, для початківців хотілося б більш доступної і детальної довідки. Але це вже щось. Великим плюсом є гіперпосилання на інші розділи довідника.

Одне питання. Чому російською мовою? Ми що живемо в Росії? Чи ви переорієнтувалися з українського на російський ринок?

_________________
додатково про скрипти Digitals на www.digitals.at.ua


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 10 июл 2015 08:20 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
06 июн 2010 06:35
Сообщения: 823
Откуда: Ліспроект Володимир Вовчанський
fendak писал(а):
Велике спасибі Дімі. Давно пора було зробити подібний довідник. Бо програма дуже складна і часто не дуже інтуїтивно зрозуміла. Звичайно, для початківців хотілося б більш доступної і детальної довідки. Але це вже щось. Великим плюсом є гіперпосилання на інші розділи довідника.

Одне питання. Чому російською мовою? Ми що живемо в Росії? Чи ви переорієнтувалися з українського на російський ринок?
Приєднуюсь. Також виникло питання. В принципі, виникає таке питання кожного разу, коли згадуєш що ти українець. От візму, і скомпілюю всю інформацію зі згаданої довідки в свій файл html, лише українською. А тоді виставлю як переклад. Я ж маю на те право :?:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 10 июл 2015 09:18 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
04 дек 2004 19:41
Сообщения: 1035
Откуда: г. Харьков
Я чекав цього питання, хоча і не думав, що воно виникне першим.

Не скажу, що українська зовсім не розглядалась як варіант. Проте вирішальними були наступні фактори:

- Наявність повноцінного інтерфейсу.
Погодьтеся, що посилатися за текстом на елементи інтерфейсу тією чи іншою мовою в залежності від реального стану перекладу було б не дуже красиво. Свого часу я сам частково приймав участь в роботі над українським інтерфейсом Digitals - та, на жаль, ця робота далека від досконалості. Зараз цією задачею перейнявся voha - сподіваюсь, йому стане вільного часу, завзяття та витримки. :)

- Наявність вихідного матеріалу.
Так сталося, що переважна кількість матеріалів щодо програми написані російською. Це і офіційна довідка, і форум, і статті, і - що найголовніше - мої власні записки. Доволі складно було б займатись одночасно систематизацією та перевіркою всього цього матеріалу разом із перекладом.

- Понятійний апарат.
Тут нібито все в порядку - Львів готує спеціалістів з геодезії та фотограметрії уже давно і більшість класичних трудів перекладені чи складені наново. Землеустрій теж нібито "понятійно підкований". Проте, пошук адекватного поняття додав би кавалок роботи, на який, боюся, просто не вистачило б сил та часу.

- Впевненість у власних силах щодо здатності виразити думку красивою літературною мовою.
Хоча я не гарантую, що мені вдалося зробити все правильно російською. :)

Я сподіваюсь, що посібник українською ще має шанс на появу в майбутньому - разом із шліфовкою інтерфейсу та зростанням користувацької україномовної бази. Можливо, це стане ще одним моїм подвигом. Чи, можливо, укладач цього посібника зараз читає ці рядки? :)

Щодо російського ринку - Digitals був присутній на цьому ринку в 90-их. Зараз, на мою думку, скоріше відбувається переорієнтація цілком на внутрішній ринок.

Додано для voha (який встиг також висловити свою думку, поки я все це писав):
Такий варіант можна розглянути. Якщо не забудете вказати оригінальне авторство. Можливо я навіть міг би допомогти певними вихідними матеріалами. Але перше - інтерфейс. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 10 июл 2015 14:11 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
06 июн 2010 06:35
Сообщения: 823
Откуда: Ліспроект Володимир Вовчанський
Dmitriy Fedorov писал(а):
...Вирішальними були наступні фактори:
- Наявність повноцінного інтерфейсу.
- Наявність вихідного матеріалу.
- Понятійний апарат.
- Впевненість у власних силах щодо здатності виразити думку красивою літературною мовою.
Вибачте, шановний Дмитре, що я в цитатах залишив головні тези. Ці тези вказують на "спотикачки", що є на шляху "покращення програми вже сьогодні".

Якщо згаданий слоган мати за мету, крок за кроком, поступово, можна досягти бажаного результату. Наразі, ситуацію можна оцінити так: кому треба - той нехай собі українізує. А тим часом, все що дописується - російською. Я хилю до того, що знати як найкраще викласти українською - мало. Не вистачає часу на титанічну працю.

Чи не можна, від розробників, організувати спільний накопичувальний проект довідки та інтерфейсу програми українською мовою? Чи можливо це технічно реалізувати? Якби такий проект був - слід надавати доступ окремим, зацікавленим у вирішенні питання, користувачам для редагування проекту. Хтось з користувачів - гарно формує літературною мовою думку, хтось - вичитав увесь спеціалізований словник, а хтось - просто українець, який за 200 з лишнім років історії русифікації україни, не бажає забути таку, на привеликий жаль для багатьох українців не звичну, українську мову.

Інакше й далі матимем звинувачення ледь не в "контрі", зі сторони руськомовних. Інакше тупцятимем з ноги на ногу - варто чи не варто, поки програма й далі вдосконалюється російською.
Dmitriy Fedorov писал(а):
Такий варіант можна розглянути. Якщо не забудете вказати оригінальне авторство. Можливо я навіть міг би допомогти певними вихідними матеріалами. Але перше - інтерфейс. :)
Бажання є, так часу вільного мало. Я пробував писати довідку. Знаю - там розібрати посилання, розділи і т.п. треба трохи часу. Я маю велику повагу до Вашої праці, тому буду дуже вдячний, якщо зможете віддати мені, хоча б для проби сил, проект з готовою структурою. Даю чесне слово: ніякого плагіату й машинного перекладу. Лише за домовленістю.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 10 июл 2015 14:24 
Администратор
Администратор

Зарегистрирован:
28 авг 2004 17:19
Сообщения: 1009
Вважаю, що вибір мови для твору це невід'ємне право автора. Хто може написати не гірше і при цьому українською - нехай пише чи перекладає. Хто ні - хай радіє тому, що є :)

_________________
Команда разработчиков Digitals
(наш skype, e-mail и телефон находятся в меню Помощь|О программе)
Новичкам сюда | Новые возможности программы | Купить Digitals | Страница в Facebook


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 12 июл 2015 17:39 
Эксперт
Эксперт

Зарегистрирован:
09 сен 2014 19:26
Сообщения: 97
Чи є данна книга у форматі PDF або йому подібному, щоб можна було без проблем її роздрукувати?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 13 июл 2015 09:37 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
04 дек 2004 19:41
Сообщения: 1035
Откуда: г. Харьков
sergykydr писал(а):
Чи є данна книга у форматі PDF або йому подібному, щоб можна було без проблем її роздрукувати?

Це питання ще вирішується. Імовірніше за все, такий варіант з'явиться найблищим часом. Наразі маємо деякий шанс на "обкатку": якщо хтось помітить явно грубі помилки, чи невідповідність дійсному стану речей - не соромтесь повідомити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 14 июл 2015 06:44 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
06 июл 2009 08:22
Сообщения: 443
Откуда: Старобельск
Свершилось! Спасибо Дмитрий за Ваш труд. Эта книга поможет научиться пользоваться программой многим новичкам. Да и опытному пользователю теперь есть куда заглянуть за подсказкой, если что подзабыл. И, наконец, может уже не будут создаваться ветки на форуме с просьбой о создании полноценного "хэлпа". :D Удачи Вам и всему коллективу НПП "Геосистема".

_________________
П. Вечеров


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 21 июл 2015 07:45 
Специалист
Специалист

Зарегистрирован:
01 мар 2011 23:08
Сообщения: 39
Откуда: г. Белая Церковь
меня вот интересует, а почему нет никакой информации о SQL-сервере? или я что-то упустил?
либо может есть отдельное место, где собрана вся доступная информация о создании и работе с ним?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 21 июл 2015 10:30 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
04 дек 2004 19:41
Сообщения: 1035
Откуда: г. Харьков
dartslayer писал(а):
почему нет никакой информации о SQL-сервере?

Да, действительно, тема обойдена стороной. Вернее лишь вскользь упомянута в паре мест. Мне показалось, что этой возможностью пользуется очень малое количество пользователей. Мой личный опыт в этой теме тоже достаточно поверхностный. Возможно, соответствующий раздел появится во втором издании. :)

Честно говоря, я вообще считаю реализацию неудачной. Повторить напрямую структуру DMF в БД - это, мне кажется, не совсем то, чего ожидаешь от SQL подключения к ГИС базе данных. Необходим более универсальный путь. Способ редактирования тоже не радует - все сохраняется автоматически, нет понятия "start" - "stop", как это сделано в ArcGIS. Одним словом, это нишевое решение, рассчитанное на специалистов, готовых дорабатывать идею.

В папке Docs внутри программной папки имеется файл PostgreSQL.pdf с начальной информацией. Также попробуйте из Digitals меню Помощь - Поиск по форуму: SQL соединение, SQL база данных и подобные запросы.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 21 июл 2015 12:46 
Участник
Участник

Зарегистрирован:
19 авг 2009 11:08
Сообщения: 7
Велике дякую пану Дмитру та його наставнику пану Сергію! Велика праця, потрібна праця! Але:
- На початку зародження комп»ютеризації у всьому світі було багато дискусій і статей на тему «машина - людина». Тут було і є три компоненти – залізо, ПО, предметна галузь. Ви описали перші дві і фрагментарно окремі функції, які є в ПО, і виходять на галузь геодезії та картографії. Наприклад, де профіль? Це дає прємну можливість рости і розширюватись!
- Це не «учебник», підручник - це керівництво користувача. Підручник повинен відштовхуватись від галузі, відповідати на питання - навіщо це потрібно, що на виході, а опис програмного – це як зробити. Ваша праця - це великий, важливий блок у майбутньому підручнику. У трьох компонентах є три підручники – опис функціонування заліза, ви для користувачів описали, внутрішній опис ПО, методика створення, ви ж вже не на Бейсику програмуєте, і опис функцій для предметної галузі, для користувачів.
- «. . . применительно к геодезии, картографии и землеустройству.» Ви дуже фетишизуєте землеустрій. У Вас є і БТІ. Допишіть «. . . і БТІ». Жарт. Геодезія первинна, її перша задача для користувачів інших галузей – інвентаризація земної поверхні на конкретну дату у визначеній системі координат. Далі ідуть вимоги галузей, що викинути а що добавити. Комусь видається просто, але земля не площина. Отут і починається . . . Основна і велика функція Вашої програми – формування із геодезії картографічний продукт. В подальшому – формування бази даних геодезично-картографічних даних. А із неї інші галузі будуть вибирати, що їм потрібно.
- А який розділ писали ваші геодезисти?
- Працюємо далі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 05 окт 2015 11:54 
Администратор
Администратор

Зарегистрирован:
28 авг 2004 17:19
Сообщения: 1009
sergykydr писал(а):
Чи є данна книга у форматі PDF або йому подібному, щоб можна було без проблем її роздрукувати?

Автор закінчив роботу над PDF-версію. Посилання для скачування у верхньому пості.

_________________
Команда разработчиков Digitals
(наш skype, e-mail и телефон находятся в меню Помощь|О программе)
Новичкам сюда | Новые возможности программы | Купить Digitals | Страница в Facebook


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 05 окт 2015 12:19 
Гуру
Гуру

Зарегистрирован:
04 дек 2004 19:41
Сообщения: 1035
Откуда: г. Харьков
Окончательная версия имеет ряд мелких исправлений, также есть несколько небольших дополнений по некоторым разделам.
Книжка сверстана под обычный формат А4 для двухсторонней печати (зеркальные поля). Есть оглавление, все ссылки интерактивные. Обложки нет, так что каждый при желании сможет сделать себе индивидуальную на свой вкус. :)

Он-лайн версия также обновлена - т.е. материал идентичный в обоих источниках.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Книга (учебник) по Digitals
СообщениеДобавлено: 06 окт 2015 10:40 
Эксперт
Эксперт

Зарегистрирован:
09 сен 2014 19:26
Сообщения: 97
Дякую за роботу!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB